Перейти до основного вмісту

Третій

"Все ж мають рацію ті, хто говорить, що Ленін був ненормальним. Нормальна людина стільки ніколи не напише, як оце вождь світового пролетаріату. Натворив стільки, а тобі тепер сиди, конспектуй" - думав собі Мишко, стряхуючи під столом праву руку, яка за три з лишком години неперервної писанини, відмовлялася тримати ручку.
Завтра екзамен, а конспект творів вождя є допуском до нього.
Він знову перерахував написані у читалці сторінки зошита - 22. Мало, адже має бути не менше п'ятдесяти.
Ось уже 27-й том, "Матеріалізм і емпіріокритицизм" - вивів Мишко на двадцять третій сторінці конспекту...
Мабуть до кожного з нас під час довгої і нудної роботи приходила думка: "а не пішло б воно...". Ось вона прийшла і до Мишка, і перемігши інші думки, вигнала його з цієї душної читалки на зимову вулицю.
У парку світила вогнями Новорічна ялинка, звідти долинав дитячий сміх, та думки Мишка були далекі від цього.
- Третім будеш? - повернув його до реальності не надто голосний вигук молодика у синій куртці і кепці.
- Буду, - погодився Мишко, який і сам думав хильнути, щоб викинути з голови надмірні хвилювання.
Ще одним компаньйоном був високий солідний дядько у пальті і пижиковій шапці. Вони з молодиком, видно, були знайомі, тож після першої розмовляли про щось своє. Мишко ж мовчки дожовував шматок плавленого сирка.
- Чого зажурився, - спитав молодик, наливаючи у розкладний стаканчик по другій.
- Завтра екзамен, а конспекту й половини нема. А той козел без конспекта екзамен не приймає.
- Щось ти для студента старий.
- Заочник...
- Заушник, - засміявся дядько, - ну, будьмо.
- Це все просто робиться, - продовжував молодик вникнувши у деталі проблем студента, - думаєш, твої каракулі хтось буде читати? Береш якусь з попередніх сторінок конспекту, і переписуєш її, потім наступну, і так далі, поки не набереться потрібна кількість.
- Не забувай лише заголовки потрібних творів вписати, - доповнив розповідь дядько, - а то "козел" може щось запідозрити.
Слушна порада згодилася Мишку, тож близько третьої ночі конспект був готовий у повному об'ємі.
Без пальта і без шапки Мишко не відразу впізнав "дядька", лише по голосу зрозумів, що це він, і саме він буде приймати екзамен з Історії КПРС...
Може він мене не впізнає, сподівався Мишко, темно ж було. Та де там, лише він після підготовки підсів до столу, "дядько" уважно подивився йому в обличчя і тихо спитав:
- Третій?
Мишко ствердно кивнув, з острахом спостерігаючи, як екзаменатор гортає конспект.
- Так, бачу ви виконали рекомендації щодо конспектування, ну добре, відповідайте.
Мишко відтарабанив все, що знав і не лише по питаннях білета. Від хвилювання не надто й сам розуміючи, про що він говорить.
"Дядько" зупинив студента на півслові:
- Досить. Помарки у конспекті, деякі неточності у відповідях... Ставлю вам задовільно. До речі, ім'я, по-батькові викладача потрібно знати.
Після цього випадку Мишко зрозумів: головне - не знати матеріал, головне - знати, з ким випиваєш напередодні. І бажано не називати "козлом" людину, яка потім може тримати твою заліковку.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Школі - гаплик

Не школі в цілому, як структурі з передачі знань з покоління в покоління, а школі зокрема, з її будівлями, опаленням, ремонтами, директором, завучами і педколективом, зі «здайте гроші на штори», «до дошки піде…», «а голову ти не забув?»... Цій школі, точно – гаплик. Як і більшість гапликів, цей гаплик також підкрався непомітно. З появою сучасних засобів комунікації, школа перестає бути єдиним місцем, де відбувається передача знань. Незабутня Катерина Кузьмівна ще у кінці 1960-х попереджала: «вдома не бешкетуйте, а вчіть уроки – я по телевізору все бачу». Я сам, як і більшість моїх однокласників, кілька днів вдома вечері до телевізора не підходили, а дехто, навіть показував телевізору зошити з виконаним домашнім завданням. Трохи згодом дійшло, що тодішня техніка ще не здатна на дистанційне навчання. На відміну від сучасної. Саме з її можливостями, останнім часом з перемінним успіхом тривали спроби невеликих гапличків. Проте, початок сучасному гаплику поклав COVID-19, який в основних рис...

Школі - гаплик 2

Перша серія не пройшла не поміченою, а навпаки, викликала ряд питань і зауважень. Тож, щоб детальніше окреслити ситуацію з сучасною школою, пропоную переглянути другу серію, в якій жодних висновків робити не буду. Лише інформація для роздумів, або погляд стороннього. Частенько задумуюсь над тим, чому мене до цих пір цікавить школа? В кінці-кінців, дійшов висновку - це через те, що вона, зараза, свого часу завдала мені таку психологічну травму, яка залишилась на все життя. І це при тому, що я не був серед гірших учнів, скоріше навпаки. А якою ж має бути травма у тих, що не навпаки?  Ранками, за ногу стягуючи мене з ліжка, мати повторювала: «ось виростеш, будеш згадувати шкільні роки, як кращі роки у своєму житті». Ні, не згадую такого, не були вони кращими, хоч убий. Що ж там відбувається у тій школі, що вона так травмує дітей? По суті, нічого складного, передача – прийом інформації між суб’єктами процесу.  І все, більше нічого. Точно так само, як іде передача і прийом радіосиг...

Уроки танців

Якщо ви чекаєте уроків вальсу, мазурки чи гопака - не дочекаєтесь. Мова піде про звичні танці - шманці, танцювати які, наче б то, уміють всі. Проте, є нюанси. Танці - шманці діляться на дві категорії: повільні - медляк і швидкі - бистряк. Все залежить від темпу музики. Почну з медляка. Мета цього танцю - потертися своїм тілом об тіло партнера, адже зазвичай медляк танцюють особи різної статі - дама і кавалер. Та трапляються випадки, коли повільний танець танцюють дві дами. Щодо медляків кавалер з кавалером - випадки рідкісні, і у більшості з них свідчать, що кавалери вже добряче наклюкалися. У цих випадках про тертя тілами, звісно, не йдеться. Серед дам є такі, хто не дозволяють не те що потертися об своє тіло, а навіть опустити руку кавалеру зовсім трохи нижче своєї талії. Такі дами, як правило, не дуже цікавлять кавалерів, але лише у короткостроковій перспективі. У довгостроковій же перспективі, та на тверезу голову кавалерів - такі дами є доволі перспективними. Проте, є нюанси. Д...