Перейти до основного вмісту

Теорія струн і флюгерів (заявка на винахід)

Відомо, що теорія струн ґрунтується на гіпотезі, що усі елементарні частинки та їхні фундаментальні взаємодії виникають в результаті коливань і взаємодій ультрамікроскопічних квантових струн на масштабах порядку довжини Планка.
Але це нам ні до чого, адже ми розглянемо не чисту теорію струн, а додамо до неї ще й теорію флюгерів. І останнє зауваження, яке остаточно має заспокоїти читача - про фізику далі ні слова. Далі буде викладена теорія, яка зрозуміла не лише тим, хто у фізиці не в зуб ногою.
Отже, що таке струна і що таке флюгер з точки зору даної теорії? Звісно, не у прямому розумінні, у переносі цих понять на людину.
Почнемо з людини-струни (надалі - ЛС). Така людина, втовкмачивши щось собі у голову, надалі діє у дусі цього втовкмаченого, і її подальший шлях, подальші дії виглядають прямими, як струна.
Наприклад, бабуся при варінні сосисок, розрізала їх навпіл. ЛС, засвоївши цей прийом, так постійно, не задумуючись, робить і сама. Хоча, бабуся розрізала сосиски по тій простій причині, що у неї була зовсім маленька каструлька, яку, ще будучи піонером, ЛС здала у металобрухт.
Але, не потрібно думати, що ЛС в усіх випадках бездумно пре, як танк, вона точно так, як і справжня струна, може коливатися (разом з лінією партії 😉)у рамках раніше засвоєної догми.
Наприклад, ще дід говорив ЛС, що буряки на городі треба викопати до Покрови. Але ж Покрова при діду була 14 жовтня, а тепер на два тижні раніше. Тож, ЛС має "поколиватися", щоб відповідати заповідям діда.
Але найбільше ЛС прив'язується до людей. Ще у молодості їй довелося скуштувати самогону від дядька Петра, після якого день блювала і три дні, вибачте, діареїла. У підсумку, визнала дядька Петра найкращим самогонщиком, і надалі самогон купувала лише у нього.
Тепер, щодо людини-фоюгера (ЛФ).
На відміну від ЛС, ЛФ не визнає догм. Через що, їй доводиться весь час шурхотіти сірою речовиною, враховуючи зовнішні фактори, крутитися-вертітися під їх дією, точно, як флюгер. Така людина ніколи не буде розрізати сосиску, збиратиме врожай не до свята, а по погоді, і дядька Петра пошле під три чорти з його самогоном, якщо дядько Вовка жене з буряка, і від нього ні блювання ні діареї.
Звісно, значно легше живеться ЛС - не потрібно нічого змінювати, жити, як заповідав... (не важливо хто). Але, у цьому випадку, людина відривається від дійсності, живе у видуманому нею світі з усіма негараздами, що слідують за цим.
ЛФ же не просто, вона живе в реальному світі, отже їй потрібно постійно пристосовуватись до умов, які змінюються, що може привести як до помилкових висновків, так і до помилкових дій.
І на завершення варто заспокоїти надмірно збуджених читачів даної теорії - чистих ЛС і ЛФ не існує. У кожній людині домінує та чи інша при чому таке домінування може змінюватися на протилежне протягом незначного проміжку часу.
Отже нема ні ЛС ні ЛФ, є ЛСФ - людина-струнофлюгер.
На цьому, теорії кінець. А хто її повністю прочитав - молодець, тобто ЛСФ!

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Школі - гаплик

Не школі в цілому, як структурі з передачі знань з покоління в покоління, а школі зокрема, з її будівлями, опаленням, ремонтами, директором, завучами і педколективом, зі «здайте гроші на штори», «до дошки піде…», «а голову ти не забув?»... Цій школі, точно – гаплик. Як і більшість гапликів, цей гаплик також підкрався непомітно. З появою сучасних засобів комунікації, школа перестає бути єдиним місцем, де відбувається передача знань. Незабутня Катерина Кузьмівна ще у кінці 1960-х попереджала: «вдома не бешкетуйте, а вчіть уроки – я по телевізору все бачу». Я сам, як і більшість моїх однокласників, кілька днів вдома вечері до телевізора не підходили, а дехто, навіть показував телевізору зошити з виконаним домашнім завданням. Трохи згодом дійшло, що тодішня техніка ще не здатна на дистанційне навчання. На відміну від сучасної. Саме з її можливостями, останнім часом з перемінним успіхом тривали спроби невеликих гапличків. Проте, початок сучасному гаплику поклав COVID-19, який в основних рис

Приборкання людини

Хтось має сумнів, що людина - дитя природи? Питання риторичне. Природа створила людину, у ній людина жила, еволюціонувала, поки їй не набрид природний бардак, і вона вирішила створити свій. Не так щоб ні з того, ні з сього, просто всі передумови для цього настали. І тут почалося. Адже, як не крути, нові порядки давалися не легко по дуже простій причині - перефразувавши стару істину: можна вивести людину з природи, а природу з людини - ніколи. Яку задачу ставила природа перед людиною? Та, точно таку, як і перед кожною живою істотою - розмножатися. І все! А що ж хотіла людина сама від себе і свого оточення, покинувши "батьківську хату"? Не будемо заглиблюватися у сиву давнину, все одно про неї нам нічого не відомо. Одне можна сказати точно - людина намагалася створити для себе комфортне середовище. Процес досягнення цієї мети втілився у Декалозі - десятьох заповідях Божих. Відчуваєте різницю - у природи була лише одна заповідь, а у суспільства - десять! Маючи згадані заповіді,

Шуба в рибі

Як тільки не називають популярну нині страву: «Оселедець в шубі», «Оселедець під шубою»; або, без конкретики - «Риба в шубі», «Риба під шубою»; або просто - «Шуба».  Пам'ятаю, на початку її популярності у наших краях, на якомусь застіллі, зачерпнув ложкою з тарілки незвичну страву - впіймалась лише «шуба», а сама риба залишилася на дні, яку слідом підхопив сусід по столу. В підсумку задовольнилися: один - шубою, інший - рибою, так і не оцінивши старання господині. Саме тоді подумалось: на біса всі складові викладати шарами, адже зайшовши в організм, вони там все одно перемішаються? А скільки часу витрачається на таке шарування? Чи не простіше всі інгредієнти перемішати, як у звичайному салаті? Втрачається естетичний вигляд? Ну і що, вам на страву дивитися чи їсти її? Скажете: гарну на вигляд страву і їсти приємно? А я вам відповім -  якщо страва смачна їстимуть незалежно від її вигляду.  Візьмемо для прикладу «Олів'є». Ніхто ж не викладає його шарами - «Ковбасою під шубою». Нав