Перейти до основного вмісту

Тяжка чоловіча доля

Здається, відкривається таки завіса над споконвічним питанням - чому чоловіки живуть менше за жінок? Скільки існує людство, стільки воно й намагається зрозуміти, чому ж так відбувається? Хто тільки не шукав відповіді на це питання: і шамани, і духовенство, і вчені різних напрямків - від генетиків до кібернетиків, але так і не дійшли однозначного висновку.

І ось, очевидно, проблема нарешті вирішена. Причина, як нам здається, криється в одній фразі - питанню з чотирьох слів поставленому чоловіку жінкою: «Розказуй, що це значить?».

Так просто? Звичайно.

Судіть самі. Приходить уявний Грицько додому, лише переступив поріг, а його дружина, уявна Галька:

- Розказуй, що це значить?

Ну, і про що Грицьку розказувати, що має на увазі Галька з її жіночою логікою? Можливо про його відносини з сусідкою Людкою? А може про Грицькову заначку, яку Галька знайшла? А можливо дізналась про його останній похід в баню?

Грицько, як і багато з нас, сподіваючись прояснити ситуацію, покладаючись на свою чоловічу логіку, запитує:

- Ти про що?

Після чого, звучить на скільки геніальна, на стільки й ще більш заплутана відповідь:

- А ти не здогадуєшся?

І що, допомогла Грицьку його чоловіча логіка? Навпаки, після такої відповіді через повну невизначеність у нього частішає серцебиття, піднімається тиск до трансформаторного рівня - 220/127, шок, стрес і в результаті - мінус рік життя.

А ще, коли раптом Грицько почне про баню, а Галька мала на увазі, чому риплять двері на кухні, то через такий облом мінус ще рік, а то й більше. Тут все залежить від того, чи витягне Галька всі подробиці, аж до голих дівчат, чи перерве розповідь раніше.  

І так постійно, чим більше питань: «Розказуй, що це значить?», тим більше вони забирають життя у нещасного Грицька.

Звичайно, уявний Грицько, теж ставить подібні питання уявній Гальці. Щоправда, не так часто, та й чоловіча логіка видає конкретику, і не призводить до всіляких непорозумінь:

- Розказуй, Галю, що це значить, що ти приперлася додому серед ночі і п'яна?

У такому питанні все зрозуміло, і Гальці нема над чим ламати голову з цього приводу. Дала конкретну відповідь на конкретне питання, і в люлю.

Отже, причина ранньої смерті чоловіків встановлена. Виявляється, від жінки залежить не лише поява чоловіка на цей світ, а й на той.

Подумати тільки, при цьому жінки ще говорять про гендерну нерівність.  Звичайно, нерівність існує, з цим не варто сперечатися. Але, існує вона, як бачимо, не в ту сторону.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Школі - гаплик

Не школі в цілому, як структурі з передачі знань з покоління в покоління, а школі зокрема, з її будівлями, опаленням, ремонтами, директором, завучами і педколективом, зі «здайте гроші на штори», «до дошки піде…», «а голову ти не забув?»... Цій школі, точно – гаплик. Як і більшість гапликів, цей гаплик також підкрався непомітно. З появою сучасних засобів комунікації, школа перестає бути єдиним місцем, де відбувається передача знань. Незабутня Катерина Кузьмівна ще у кінці 1960-х попереджала: «вдома не бешкетуйте, а вчіть уроки – я по телевізору все бачу». Я сам, як і більшість моїх однокласників, кілька днів вдома вечері до телевізора не підходили, а дехто, навіть показував телевізору зошити з виконаним домашнім завданням. Трохи згодом дійшло, що тодішня техніка ще не здатна на дистанційне навчання. На відміну від сучасної. Саме з її можливостями, останнім часом з перемінним успіхом тривали спроби невеликих гапличків. Проте, початок сучасному гаплику поклав COVID-19, який в основних рис

Приборкання людини

Хтось має сумнів, що людина - дитя природи? Питання риторичне. Природа створила людину, у ній людина жила, еволюціонувала, поки їй не набрид природний бардак, і вона вирішила створити свій. Не так щоб ні з того, ні з сього, просто всі передумови для цього настали. І тут почалося. Адже, як не крути, нові порядки давалися не легко по дуже простій причині - перефразувавши стару істину: можна вивести людину з природи, а природу з людини - ніколи. Яку задачу ставила природа перед людиною? Та, точно таку, як і перед кожною живою істотою - розмножатися. І все! А що ж хотіла людина сама від себе і свого оточення, покинувши "батьківську хату"? Не будемо заглиблюватися у сиву давнину, все одно про неї нам нічого не відомо. Одне можна сказати точно - людина намагалася створити для себе комфортне середовище. Процес досягнення цієї мети втілився у Декалозі - десятьох заповідях Божих. Відчуваєте різницю - у природи була лише одна заповідь, а у суспільства - десять! Маючи згадані заповіді,

Шуба в рибі

Як тільки не називають популярну нині страву: «Оселедець в шубі», «Оселедець під шубою»; або, без конкретики - «Риба в шубі», «Риба під шубою»; або просто - «Шуба».  Пам'ятаю, на початку її популярності у наших краях, на якомусь застіллі, зачерпнув ложкою з тарілки незвичну страву - впіймалась лише «шуба», а сама риба залишилася на дні, яку слідом підхопив сусід по столу. В підсумку задовольнилися: один - шубою, інший - рибою, так і не оцінивши старання господині. Саме тоді подумалось: на біса всі складові викладати шарами, адже зайшовши в організм, вони там все одно перемішаються? А скільки часу витрачається на таке шарування? Чи не простіше всі інгредієнти перемішати, як у звичайному салаті? Втрачається естетичний вигляд? Ну і що, вам на страву дивитися чи їсти її? Скажете: гарну на вигляд страву і їсти приємно? А я вам відповім -  якщо страва смачна їстимуть незалежно від її вигляду.  Візьмемо для прикладу «Олів'є». Ніхто ж не викладає його шарами - «Ковбасою під шубою». Нав