Перейти до основного вмісту

Гармонія з природою

Що таке робота на землі? Це постійна, безперервна боротьба з природою. Робота на землі це не лише її колупання з метою виростити щось їстівне, як дехто подумав, робота на Землі, як на планеті, це всяка робота, від того ж колупання у ній до вильоту з неї за її межі.

Ну, побудували ви щось. Навіть не будинок – собачу будку. То рано чи пізно, природа її знищить, точно так, як навчилися уже нищити наші щеплені різними вакцинами організми небезпечний колись ковід-19. Тобто, після здачі в експлуатацію Тузіку його будки, потрібно постійно захищати будку від природи, якщо хочемо, щоб Тузік також постійно захищав наш двір від злодіїв. Інакше, природа дощами, вітрами, пліснявою і шашелем знищить Тузікову будку дуже швидко. Не так швидко, але те ж саме, чекає на все що було створене людиною.

Страшно уявити, що станеться з нашими містами і селами, якщо ми раптом перестанемо втручатися в природу. У кого не достає уяви, перегляньте фотки з чорнобильської зони.

Отже, природа – могутня штука. Тож, можливо, не варто боротися з нею, а намагатися жити з нею в гармонії? Якщо не виходить в усьому, то, можливо, вийде зокрема. Наприклад, щодо пожрать.

Яким розпорядком дня нагородила природа наших давніх предків? Прокидалися вони рано вранці у своїй печері – жрать нічого. Отже, голод гнав їх за зайцем, оленем. мамонтом. Поганявши півдня на своїх двох, поверталися предки зі здобиччю до печери, готували одночасно сніданок, обід і вечерю, споживали все це також одночасно, тобто усе і разом, та й лягали спати. А на ранок повторювалося все спочатку. Так розпорядилася природа.

То, якого біса, всупереч природі придумали: сніданок - сам, обідом – поділися, вечерю - віддай? Або - після шести вечора нічого не їж. Та це ж взагалі суперечить природі людини, організм якої потребує максимального споживання їжі саме після шостої вечора. Тож, піддавшись антиприродним вченням, переходячи до знущання над своїм організмом, добре подумайте, чи варто йти проти природи? Адже, все одно, програєте. З природою так не можна, з природою варто дружити, жити в гармонії, як ми вже вияснили.

Але, тут є одна загвоздка – якщо по поклику предків жрати на ніч, то з наступного ранку потрібно півдня гасати за здобиччю. А це, у час, коли здобич може сама прийти до тебе додому, зробити надзвичайно складно. Адже та ж природа говорить, що якщо є можливість не гасати за здобиччю, то з метою економії енергії, краще полежати на дивані. Та ми так і робимо. Врешті, хто ми такі, щоб сперечатися з природою? Тут у нас з нею повна гармонія. 

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Школі - гаплик

Не школі в цілому, як структурі з передачі знань з покоління в покоління, а школі зокрема, з її будівлями, опаленням, ремонтами, директором, завучами і педколективом, зі «здайте гроші на штори», «до дошки піде…», «а голову ти не забув?»... Цій школі, точно – гаплик. Як і більшість гапликів, цей гаплик також підкрався непомітно. З появою сучасних засобів комунікації, школа перестає бути єдиним місцем, де відбувається передача знань. Незабутня Катерина Кузьмівна ще у кінці 1960-х попереджала: «вдома не бешкетуйте, а вчіть уроки – я по телевізору все бачу». Я сам, як і більшість моїх однокласників, кілька днів вдома вечері до телевізора не підходили, а дехто, навіть показував телевізору зошити з виконаним домашнім завданням. Трохи згодом дійшло, що тодішня техніка ще не здатна на дистанційне навчання. На відміну від сучасної. Саме з її можливостями, останнім часом з перемінним успіхом тривали спроби невеликих гапличків. Проте, початок сучасному гаплику поклав COVID-19, який в основних рис

Приборкання людини

Хтось має сумнів, що людина - дитя природи? Питання риторичне. Природа створила людину, у ній людина жила, еволюціонувала, поки їй не набрид природний бардак, і вона вирішила створити свій. Не так щоб ні з того, ні з сього, просто всі передумови для цього настали. І тут почалося. Адже, як не крути, нові порядки давалися не легко по дуже простій причині - перефразувавши стару істину: можна вивести людину з природи, а природу з людини - ніколи. Яку задачу ставила природа перед людиною? Та, точно таку, як і перед кожною живою істотою - розмножатися. І все! А що ж хотіла людина сама від себе і свого оточення, покинувши "батьківську хату"? Не будемо заглиблюватися у сиву давнину, все одно про неї нам нічого не відомо. Одне можна сказати точно - людина намагалася створити для себе комфортне середовище. Процес досягнення цієї мети втілився у Декалозі - десятьох заповідях Божих. Відчуваєте різницю - у природи була лише одна заповідь, а у суспільства - десять! Маючи згадані заповіді,

Шуба в рибі

Як тільки не називають популярну нині страву: «Оселедець в шубі», «Оселедець під шубою»; або, без конкретики - «Риба в шубі», «Риба під шубою»; або просто - «Шуба».  Пам'ятаю, на початку її популярності у наших краях, на якомусь застіллі, зачерпнув ложкою з тарілки незвичну страву - впіймалась лише «шуба», а сама риба залишилася на дні, яку слідом підхопив сусід по столу. В підсумку задовольнилися: один - шубою, інший - рибою, так і не оцінивши старання господині. Саме тоді подумалось: на біса всі складові викладати шарами, адже зайшовши в організм, вони там все одно перемішаються? А скільки часу витрачається на таке шарування? Чи не простіше всі інгредієнти перемішати, як у звичайному салаті? Втрачається естетичний вигляд? Ну і що, вам на страву дивитися чи їсти її? Скажете: гарну на вигляд страву і їсти приємно? А я вам відповім -  якщо страва смачна їстимуть незалежно від її вигляду.  Візьмемо для прикладу «Олів'є». Ніхто ж не викладає його шарами - «Ковбасою під шубою». Нав