Перейти до основного вмісту

Носівку знають і в Нью-Йорку

В кінці 80-х пощастило з групою радянських студентів побувати в США, в Нью-Йорку. Як потрапив до цієї групи – не питайте, все одно не скажу. 

Приймали нас у Rockefeller University.

В один з вечорів, відбулась неформальна зустріч з місцевою професурою. Ми по-черзі представлялися, коротко розповідаючи, хто звідки, чим займаємось... Всі, крім мене, були з великих міст: Москва, Київ, Одеса. Назву знайомого міста професори  вітали голосним:

-  Oh! Yes, yes!

Що цікаво, судячи з реакції американців, про Ленінград і Свердловськ вони взагалі нічого не чули. Дійшла черга до мене:

- Я з Носівки.

Спочатку тиша, потім один з професорів:

-  Yes! – і щось говорить колегам.

І тоді всі:

- Oh! Yes, yes! – і зааплодували.

Думаю - нічого собі, Носівку вже і в Нью-Йорку знають! І не будь хто, а науковці провідного навчального закладу світу! Аж прикро стало за решту студентів – не аплодували ж більше нікому.

Два тижні я прожив з відчуттям гордості за рідне місто, що його знають так далеко. В останній день нашого перебування в США у читальному залі зіштовхнувся з одним з професорів, що були на вечірці. Той поманив мене рукою до однієї з стійок, дістав з полиці книгу, на синій обкладинці якої жовтими літерами було написано: N. Nosov «Neznayka on the Moon».  

-  Very good! – промовив американець, і  поплескав мене по спині.

І тут я, нарешті, зрозумів у чому справа. Незрозумілим залишилось одне - з ким мене сплутали американські професори, з автором, чи з героєм книги?

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Школі - гаплик

Не школі в цілому, як структурі з передачі знань з покоління в покоління, а школі зокрема, з її будівлями, опаленням, ремонтами, директором, завучами і педколективом, зі «здайте гроші на штори», «до дошки піде…», «а голову ти не забув?»... Цій школі, точно – гаплик. Як і більшість гапликів, цей гаплик також підкрався непомітно. З появою сучасних засобів комунікації, школа перестає бути єдиним місцем, де відбувається передача знань. Незабутня Катерина Кузьмівна ще у кінці 1960-х попереджала: «вдома не бешкетуйте, а вчіть уроки – я по телевізору все бачу». Я сам, як і більшість моїх однокласників, кілька днів вдома вечері до телевізора не підходили, а дехто, навіть показував телевізору зошити з виконаним домашнім завданням. Трохи згодом дійшло, що тодішня техніка ще не здатна на дистанційне навчання. На відміну від сучасної. Саме з її можливостями, останнім часом з перемінним успіхом тривали спроби невеликих гапличків. Проте, початок сучасному гаплику поклав COVID-19, який в основних рис

Приборкання людини

Хтось має сумнів, що людина - дитя природи? Питання риторичне. Природа створила людину, у ній людина жила, еволюціонувала, поки їй не набрид природний бардак, і вона вирішила створити свій. Не так щоб ні з того, ні з сього, просто всі передумови для цього настали. І тут почалося. Адже, як не крути, нові порядки давалися не легко по дуже простій причині - перефразувавши стару істину: можна вивести людину з природи, а природу з людини - ніколи. Яку задачу ставила природа перед людиною? Та, точно таку, як і перед кожною живою істотою - розмножатися. І все! А що ж хотіла людина сама від себе і свого оточення, покинувши "батьківську хату"? Не будемо заглиблюватися у сиву давнину, все одно про неї нам нічого не відомо. Одне можна сказати точно - людина намагалася створити для себе комфортне середовище. Процес досягнення цієї мети втілився у Декалозі - десятьох заповідях Божих. Відчуваєте різницю - у природи була лише одна заповідь, а у суспільства - десять! Маючи згадані заповіді,

Шуба в рибі

Як тільки не називають популярну нині страву: «Оселедець в шубі», «Оселедець під шубою»; або, без конкретики - «Риба в шубі», «Риба під шубою»; або просто - «Шуба».  Пам'ятаю, на початку її популярності у наших краях, на якомусь застіллі, зачерпнув ложкою з тарілки незвичну страву - впіймалась лише «шуба», а сама риба залишилася на дні, яку слідом підхопив сусід по столу. В підсумку задовольнилися: один - шубою, інший - рибою, так і не оцінивши старання господині. Саме тоді подумалось: на біса всі складові викладати шарами, адже зайшовши в організм, вони там все одно перемішаються? А скільки часу витрачається на таке шарування? Чи не простіше всі інгредієнти перемішати, як у звичайному салаті? Втрачається естетичний вигляд? Ну і що, вам на страву дивитися чи їсти її? Скажете: гарну на вигляд страву і їсти приємно? А я вам відповім -  якщо страва смачна їстимуть незалежно від її вигляду.  Візьмемо для прикладу «Олів'є». Ніхто ж не викладає його шарами - «Ковбасою під шубою». Нав