Перейти до основного вмісту

Вони серед нас!



Вже мало хто пам’ятає, що багато років тому в Носівській райлікарні було психіатричне відділення. Але, зважаючи на відсутність спеціалістів відповідного профілю, належних умов для лікування психічно хворих, на самому високому рівні було прийнято рішення про закриття таких відділень у районних лікарнях.
Носівських пацієнтів наказано було перевезти до Чернігова. У відділенні їх на той час перебувало двадцять осіб. З автопарку до лікарні приїхав ПАЗик - такий, що доїде до Чернігова, без особливих пригод завантажились і поїхали.
Супроводжував пацієнтів, як і має бути в таких випадках - кремезний юнак, під два метри зросту - санітар Володя.
Дорогою водія автобусу - Івана Митрофановича, який у рейс без «100 грам» рідко коли виїжджав, найбільше хвилювало питання: «де б його похмелитися»? Вже виїхали на московську трасу, минули межі району, аж тут перед Кіптями почав вимальовуватись силует нещодавно відкритого мотелю «Три сестри».
Володя з Митрофановичем, прийнявши по 150 і закусивши бутербродами з червоною рибою, повернулись до автобуса десь хвилин за тридцять. Цього часу пацієнтам Носівського психіатричного відділення вистачило для того, щоб залишити автобус та розбігтися невідомо куди.
Стимульований випитим мозок Івана Митрофановича спрацював доволі оригінально. Дорогою набрали в автобус двадцять чоловік, яким потрібно було в Чернігів, та й доставили їх до психіатричної лікарні. Володя, на всяк випадок, попередив колег, що контингент специфічний. Його заспокоїли – і не таких бачили - забрали медичні картки та «пацієнтів».
Наступного для Володя, від гріха подалі, написав заяву про звільнення і зник у невідомому напрямку. А ще через три дні у Чернігові розібралися таки з підробними психами, і відпустили їх на волю.
- А куди ж поділись справжні психи? - спитає допитливий читач.
Як куди? Вони поширились серед нас! Хіба не трапляються вам недоумки майже на кожному кроці?

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Школі - гаплик

Не школі в цілому, як структурі з передачі знань з покоління в покоління, а школі зокрема, з її будівлями, опаленням, ремонтами, директором, завучами і педколективом, зі «здайте гроші на штори», «до дошки піде…», «а голову ти не забув?»... Цій школі, точно – гаплик. Як і більшість гапликів, цей гаплик також підкрався непомітно. З появою сучасних засобів комунікації, школа перестає бути єдиним місцем, де відбувається передача знань. Незабутня Катерина Кузьмівна ще у кінці 1960-х попереджала: «вдома не бешкетуйте, а вчіть уроки – я по телевізору все бачу». Я сам, як і більшість моїх однокласників, кілька днів вдома вечері до телевізора не підходили, а дехто, навіть показував телевізору зошити з виконаним домашнім завданням. Трохи згодом дійшло, що тодішня техніка ще не здатна на дистанційне навчання. На відміну від сучасної. Саме з її можливостями, останнім часом з перемінним успіхом тривали спроби невеликих гапличків. Проте, початок сучасному гаплику поклав COVID-19, який в основних рис

Приборкання людини

Хтось має сумнів, що людина - дитя природи? Питання риторичне. Природа створила людину, у ній людина жила, еволюціонувала, поки їй не набрид природний бардак, і вона вирішила створити свій. Не так щоб ні з того, ні з сього, просто всі передумови для цього настали. І тут почалося. Адже, як не крути, нові порядки давалися не легко по дуже простій причині - перефразувавши стару істину: можна вивести людину з природи, а природу з людини - ніколи. Яку задачу ставила природа перед людиною? Та, точно таку, як і перед кожною живою істотою - розмножатися. І все! А що ж хотіла людина сама від себе і свого оточення, покинувши "батьківську хату"? Не будемо заглиблюватися у сиву давнину, все одно про неї нам нічого не відомо. Одне можна сказати точно - людина намагалася створити для себе комфортне середовище. Процес досягнення цієї мети втілився у Декалозі - десятьох заповідях Божих. Відчуваєте різницю - у природи була лише одна заповідь, а у суспільства - десять! Маючи згадані заповіді,

Шуба в рибі

Як тільки не називають популярну нині страву: «Оселедець в шубі», «Оселедець під шубою»; або, без конкретики - «Риба в шубі», «Риба під шубою»; або просто - «Шуба».  Пам'ятаю, на початку її популярності у наших краях, на якомусь застіллі, зачерпнув ложкою з тарілки незвичну страву - впіймалась лише «шуба», а сама риба залишилася на дні, яку слідом підхопив сусід по столу. В підсумку задовольнилися: один - шубою, інший - рибою, так і не оцінивши старання господині. Саме тоді подумалось: на біса всі складові викладати шарами, адже зайшовши в організм, вони там все одно перемішаються? А скільки часу витрачається на таке шарування? Чи не простіше всі інгредієнти перемішати, як у звичайному салаті? Втрачається естетичний вигляд? Ну і що, вам на страву дивитися чи їсти її? Скажете: гарну на вигляд страву і їсти приємно? А я вам відповім -  якщо страва смачна їстимуть незалежно від її вигляду.  Візьмемо для прикладу «Олів'є». Ніхто ж не викладає його шарами - «Ковбасою під шубою». Нав